Pochod na..baného Cupera, 2. ročník, 13.11. 2010

Priatelia, ubehlo už päť rokov od nešťastnej autonehody bývalého poslanca pána Cupera. Zhodiť politickú osobnosť po bežnom ľudskom prešlape bezbrehým mediálnym hyenizmom nie je žiadne umenie. Tieto sračky vidíme vo všetkých denníkoch, týždenníkoch aj televíziách bez rozdielu, pretože všetky sú v konečnom dôsledku viac či menej pokrytecký bulvár. O čo ušľachtilejšie je pozdvihnúť vzťah občana k previnilému politikovi vyjadrením súhlasu myšlienkam, ktoré on sám podporuje.

“… bezbrehý liberalizmus a kozmopolitizmus je záhubou každého spoločenstva ľudí.” (Ján Cuper pre týždenník Extra Plus).

Aj druhý ročník nášho pochodu sa preto niesol nie v nenávisti, ale v príjemne veselej atmosfére otvorene smerujúcej k vyhubeniu bezbrehého liberalizmu v požívaní opojných nápojov pred riadením osobného motorového vozidla.

21-členný sprievod vyštartoval už tradične zo Sološnice. Z politických osobností tento ročník podporil len Miki, mimochodom asi najnedisciplinovanejší člen sprievodu. Napriek tomu mu ďakujeme za účasť. Po ceste nechýbali tradičné pozastavenia. Pozastavenie sa má účastníka sprievodu primäť k tomu, aby sa zamyslel a skúsil sa počas cesty viackrát vcítiť do situácie, že by si sám v príjemnom rozpoložení mal sadnúť za volant a vydať sa na náročnú cestu z Dolných Orešian do Modry.

V Orešanoch pociťovala väčšina účastníkov skutočnú vnútornú radosť, že si za volant sadnúť nemusia a môžu sa z reštaurácie pozvoľne presunúť do dvora, kde nápoje nakupoval aj pán poslanec. Ostentatívnym protiliberálnym prejavom bol nákup 20 litrov vína, ktoré sme sa rozhodli v medziach zákonov Slovenskej republiky konzumovať v medzimestskej doprave.

Vo vlaku z Trnavy účastníci spríjemnili ostatným spolucestujúcim presun do Bratislavy spevom prekrásnych piesní, nevynímajúc dlhú a superdlhú verziu nápevu “V hlbokej doline”, čím dôstojne ukončili podujatie a podčiarkli pozitívny odkaz pochodu.

Like This!

This slideshow requires JavaScript.

Share

Reklamy
This entry was posted in zo západného Slovenska and tagged . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s